Obec Chuchelna.

Obec Chuchelna

Vlajka.Vlajka.Vlajka.Vlajka.Vlajka.Vlajka.

Nejbližší událost:
Chuchelské spolkové posvícení
Sobota 25.09.2021 11:00

Nejnovější aktualita:
Prodej ovoce a zeleniny

Hlaseni rozhlasu.
Facebooková stránka obce:
Logo Facebooku.
Základní a mateřská škola:
Škola.
Czech point na obecním úřadě:
Logo Czechpoint.
Jídelní lístek školní jídelny:
Jídelní lístek.
Nejbližší zasedání zastupitelstva:
..
Nejbližší schůze rady:
Středa 29.09.2021
Náhodná fotografie:Náhodná fotografie.
Videonahrávky z obce:
Logo YouTube.
Veřejné zakázky:
Veřejné zakázky a poptávky.
Monitoring na serveru Státní pokladna:
Monitoring na serveru Státní pokladna.
Naše obec / Úvod
|<    <    >    >|

Obec Chuchelna leží v Libereckém kraji na pomezí chráněné krajinné oblasti Český ráj na severovýchodním svahu Kozákova západně od Semil. Území obce sahá od samotného vrcholu Kozákova až k levému břehu řeky Jizery, protékající kaňonem mezi Bítouchovem a Spálovem.


Obec se dělí na tři části – Chuchelnu, Lhotu a Komárov. Osady Lhota a Komárov byly k obci připojeny v roce 1976. K části Chuchelna náleží osada Slap s čedičovým lomem, který sahá až ke krajské silnici vedoucí ze Semil do Železného Brodu. Za touto silnicí lze navštívit tzv. Krkavčí skálu s vyhlídkou na kaňon Jizery a protější Riegrovu turistickou stezku. Na vrcholu Kozákova, hory prvohorního stáří s nadmořskou výškou 744 m stojí Riegrova turistická chata a rozhledna. Z ochozu ve výšce 24 m můžeme spatřit nádherné a široké okolí – například Krkonoše, část Orlických hor, Jizerské hory, nad Libercem tyčící se horu Ještěd, velkou část Českého ráje s dominantou hradu Trosky.


Naše obec je velmi malebná a svým obyvatelům skýtá klidné bydlení a základní vybavenost v podobě prodejen s potravinami, základní školy a mateřské školy, několika hostinců a v neposlední řadě četných sportovišť a turistických tras. Uvedené služby, a také několik ubytovacích zařízení slouží četným turistům, kterých v naší obci v poslední době k naší radosti přibývá. Ostatní potřebné služby a zařízení, např. lékaře, lékárny, nemocnici, poštu, několik bank a širokou síť obchodů naši obyvatelé najdou v sousedních Semilech – okresním městě, vzdáleném jen cca 3 km.


V Chuchelně trvale žije 1003 obyvatel (údaj k 1. 1. 2017) a na jejím území se nachází přibližně 450 domů. Z nich je okolo 140 stavení, tzv. chalup, které nejsou trvale obydleny, ale slouží k soukromé rekreaci většinou obyvatelům větších měst, nejčastěji Pražanům. Mnozí z nich se aktivně zapojují do života v naší obci, třeba členstvím v místních spolcích, při pořádání kulturních akcí a podobně. I to svědčí o tom, že se našim obyvatelům a návštěvníkům v Chuchelně líbí, rádi zde žijí nebo se sem vracejí.

Přihlašovací kód uživatele:

Heslo uživatele:

Snímek z online kamery na Komárově:
Snímek z kamery.
Snímky z online kamer na Kozákově:
Snímek z kamery.
Logo Skiareálu Kozákov.
Logo Mikroregionu Kozákov.
Logo MAS Achát.
Logo Euroregionu Nisa.
Logo VHS Turnov.
Logo Města Semily.
Logo Libereckého kraje.
Logo SMO.
Logo TV Semily.