Obec Chuchelna.

Obec Chuchelna

Vlajka.Vlajka.Vlajka.Vlajka.Vlajka.Vlajka.

Nejbližší událost:
Chuchelské spolkové posvícení
Sobota 25.09.2021 11:00

Nejnovější aktualita:
Prodej ovoce a zeleniny

Hlaseni rozhlasu.
Facebooková stránka obce:
Logo Facebooku.
Základní a mateřská škola:
Škola.
Czech point na obecním úřadě:
Logo Czechpoint.
Jídelní lístek školní jídelny:
Jídelní lístek.
Nejbližší zasedání zastupitelstva:
..
Nejbližší schůze rady:
Středa 29.09.2021
Náhodná fotografie:Náhodná fotografie.
Videonahrávky z obce:
Logo YouTube.
Veřejné zakázky:
Veřejné zakázky a poptávky.
Monitoring na serveru Státní pokladna:
Monitoring na serveru Státní pokladna.
Aktuality
|<    <    >    >|

Informace o nedostupnosti některých televizních stanic


Nejpozději 1.3.2017 ráno má u kabelových a satelitních operátorů v Česku dojít k vypnutí programů skupiny Markíza (TV Markíza, TV Doma, TV Dajto) a podobně stanic skupiny Nova (TV Nova, Nova Cinema, Nova Gold, Nova Action a Nova 2) na Slovensku.

Má se tak stát na základě požadavku vysílatelů - tj. komerčních stanic TV Nova a TV Markíza.

"Satelitní platforma Skylink vždy respektovala požadavky vysílatelů vyplývající z platných smluv a bude tak postupovat i nadále," uvedl webu parabola.cz k vypnutí komerčních programů na území druhého státu Jaromír Glisník, člen představenstva společnosti M7 Group, která platformu Skylink provozuje.

"Programy Markízy s výjimkou programu Markíza International nikdy nebyly součástí nabídky Skylinku pro Českou republiku a obdobně programy Novy s výjimkou programů Nova Sport 1 HD, Nova Sport 2 HD a Nova International nebyly nikdy součástí programové nabídky pro Slovensko," zdůrazňuje Jaromír Glisník.

Skylink prakticky od spuštění mezinárodních verzí Novy a Markízy - tedy Nova International a Markíza International je poskytuje svým zákazníkům. Z technického pohledu je program Nova International dostupný jen na slovenských kartách Skylink, naopak Markíza International jen na českých kartách operátora. Nadále jsou klientům dostupné i národní verze komerčních stanic, včetně jejich tématických programů. To se ale brzy může změnit.

Nova International a Markíza International jsou pro zákazníky Skylinku dostupné jen v SD rozlišení. Skylink zařadí jejich HD verze až v okamžiku, kdy zjistí, že o tyto programy je u diváků zájem.

"O případném přechodu mezinárodních verzí na HD rozhodneme, až budeme vědět, že mají významnou sledovanost," říká serveru parabola.cz Jaromír Glisník.

Geoblokace (regionalizace) se netýká jen programů skupin Markíza a Nova. Skylink na základě požadavků konkurenčních televizních skupin Prima a JOJ zablokoval divákům v Česku stanici JOJ HD (také JOJ SD i JOJ +1 HD), podobně na Slovensku nemohou přijímat program Prima HD (a také Prima +1 HD). Vedlejší programy Prima COOL HD, Prima LOVE, Prima ZOOM HD, Prima MAX HD a také JOJ PLUS HD a WAU HD jsou dostupné bez omezení - regionalizace. Zatím.
Klienti Skylinku mohou v Česku sledovat stanici JOJ Family HD, zatímco na Slovensku Prima PLUS HD.


Komerční programy na dalších DTH platformách
Zamezení distribuce komerčních programů na území druhého státu se netýká jen česko-slovenské satelitní platformy Skylink. Požadavkům vysílatelů se musejí přizpůsobit i jiní poskytovatelé televizních programů bez ohledu na způsob distribuce stanic. Satelitní platforma Nová Digi TV CZ vyřadila programy skupiny Markíza (Markíza HD, TV Doma, TV Dajto) již v loňském roce. Místo programů skupiny JOJ nabízí svým zákazníkům stanici JOJ Family.

freeSAT zařadil do své české nabídky JOJ Family, určenou pro český trh. Svým klientům na Slovensku vypnul stanici TV Prima z důvodu požadavku provozovatele. Náhradu v podobě Prima PLUS operátor nenabízí.

Mezinárodní verze českých komerčních stanic - Nova International a Prima PLUS zařadila do své nabídky svých platforem skupina Slovak Telekom. Klienti Nová Digi TV SK a Magio SAT mohou přijímat výše uvedené stanice v SD rozlišení.

Přihlašovací kód uživatele:

Heslo uživatele:

Snímek z online kamery na Komárově:
Snímek z kamery.
Snímky z online kamer na Kozákově:
Snímek z kamery.
Logo Skiareálu Kozákov.
Logo Mikroregionu Kozákov.
Logo MAS Achát.
Logo Euroregionu Nisa.
Logo VHS Turnov.
Logo Města Semily.
Logo Libereckého kraje.
Logo SMO.
Logo TV Semily.